STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / X FESTIWAL KOLĘD, PASTORAŁEK I PIEŚNI BOŻONARODZENIOWYCH

X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych

X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych
DATA ROZPOCZĘCIA: 24-12-2018 GODZINA: 23:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 25-12-2018 GODZINA: 00:00
MIEJSCE: Sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem
OPIS WYDARZENIA:
Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził… – to tytuł X edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, który rozpocznie się w Zakopanem już w wieczór wigilijny.

– Będą rozbrzmiewać najpiękniejsze polskie kolędy, góralskie pastorałki, a także współczesne kompozycje w najlepszym wykonaniu. Te niezwykłe koncerty co roku umilają świąteczny i noworoczny czas, tworzą niezapomnianą atmosferę i przyciągają coraz liczniejszą publiczność – zaznacza Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Program jubileuszowej edycji to koncertu wiele gwiazd, a także uznanych podhalańskich artystów. Odbędzie się premiera albumu „Polskie kolędy historyczne i pastorałki ucieszne. Kolęduje Polska Cała” nagranego przez Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną. Najnowszą płytę „Christmas Songs” zaprezentuje Aga Zaryan. Tradycyjnie w ramach Festiwalu obchodzone będzie Święto Trzech Króli.

Pierwszy koncert w ramach festiwalu już w wieczór wigilijny o godz. 23 w sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik. Głównym organizatorem wydarzenia jest zakopiański magistrat wraz z zakopiańskimi parafiami.

KAI

ZOBACZ TAKŻE