STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRWAJĄ ZAPISY NA FORUM MŁODYCH ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Trwają zapisy na Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

W dniach 12-14 kwietnia odbędzie się XVII Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Zgłoszenia na wydarzenie organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży można nadsyłać do 3 kwietnia.

Trwają zapisy na Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest fragment pierwszego rozdziału Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”. – Tym samym chcemy nawiązać do treści ze styczniowych Światowych Dni Młodzieży w Panamie, a zarazem podziękować za ich owoce. Pragniemy, by podczas tego weekendu nasi rówieśnicy zastanowili się do czego w życiu wzywa ich Pan Bóg i jak dobrze rozeznać swoje powołanie – wyjaśniła Angelika Małkowska, jedna z organizatorów.

W ramach jubileuszowego spotkania młodych przewidziano m.in. modlitwę brewiarzową, Eucharystię, drogę krzyżową z kopią krzyża Światowych Dni Młodzieży, pogodny wieczór, a także nowość – panel dyskusyjny na temat powołania, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele inicjatywy „Zupa na Plantach” oraz organizacji „Lekarze bez Granic”. Dodatkowo w sobotę rano młodzi wyjadą do klasztoru karmelitów bosych w Czernej.

O wyjątkowej atmosferze corocznego wydarzenia świadczą najbardziej wypowiedzi uczestników poprzednich edycji. – Co roku spotykam się tutaj z mocnymi świadectwami wiary ludzi, którzy mają wspólny cel – przebywanie we wspólnocie z Jezusem oraz ze sobą nawzajem. Ten czas dał mi siłę oraz energię do działania, a także umocnił moją wiarę – opisywała Faustyna, która uczestniczyła w poprzednich edycjach krakowskiego Forum Młodych.

Aby wziąć udział w Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.grupyapostolskie.pl. W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby w wieku 15-30 lat.

Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej to bezpośrednia odpowiedź na apel Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym.

Organizatorem spotkań jest Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, który jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, oficjalnie zarejestrowanym w 2007 r. Wcześniej funkcjonował jako Grupy Apostolskie, które stanowiły szkołę chrześcijańskiego życia oraz miejsce nauki osobistego apostołowania i dawania świadectwa wiary przez młodzież.

ZOBACZ TAKŻE